ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO

im. Władysława Stanisława Reymonta

w SZYDŁOWIE

SZYDŁÓW 57, 97-306 GRABICA

TEL/FAX. 44 617 14 01, 512 470 119

E-MAIL: zspszydlow@powiat-piotrkowski.pl

www.zspszydlow.pl

Praktyka uczyni z Ciebie mistrza, czyli umiesz więcej - możesz więcej!

Dowiedz się więcej o realizowanym przez nas projekcie!

 

Kliknij w baner poniżej aby dowiedzieć się więcej! :)

 

Publikacja podsumowująca realizację naszego projektu

Mamy ogromną przyjemność pochwalić się kolejnym rezultatem naszego projektu - mianowicie broszurą podsumowującą zrealizowane przedsięwzięcie pt. "Praktyka uczyni z Ciebie mistrza, czyli umiesz więcej - możesz więcej!". Znajdziecie w niej wszystkie najważniejsze informacje dotyczące projektu, jak również nabyte przez uczestników efekty kształcenia, cele realizacji inicjatywy i informacje o greckim partnerze. Przede wszystkim jednak broszura opatrzona jest w ogromną ilość zdjęć, obrazujących przebieg 3 mobilności oraz programu kulturowego w ich ramach. 

 

W nas wspomnienia odżyły na nowo! Powspominajcie z nami, klikając w zdjęcie poniżej :)

 

Kolejna grupa naszych uczniów już w Grecji!

Po przygotowaniach nadeszła pora na kolejną mobilność w ramach naszego projektu! Tym razem 20 Techników Pojazdów Samochodowych oraz 13 Techników Żywienia i Usług Gastronomicznych udała się w podróż, aby poszerzać swoje kompetencje i rozwijać się tak na polu zawodowym, jak i osobistym.

 

Tak jak przy poprzednich razach - zapraszamy do obejrzenia relacji na bieżąco na Facebooku. Kliknij TUTAJ!

 

             

 

 

            

Trwają przygotowania drugiej grupy!

Podczas gdy grupy, które wyjechały na praktyki w kwietniu i maju 2018 wciąż jeszcze żywo opowiadają o swoich wrażeniach z Grecji, druga grupa naszych uczniów (tym razem 33, utworzona z uczniów 2 zawodów: TŻiUG oraz TPS) już przygotowuje się do swojego wrześniowego wyjazdu. Analogicznie jak u pierwszej grupy, szkolenia te obejmą 3 rodzaje zajęć:

 

-> Przygotowanie kulturowe i zawodowe w wymiarze 10 godzin dla każdej z grup zawodowych,

-> Szkolenie z zakresu doradztwa zawodowego obejmujące 10 godzin zajęć,

-> Przygotowanie językowe, w ramach którego odbędzie się:

  • kurs języka greckiego - po 15 godzin dla każdej z grup zawodowych,
  • jak również kurs języka angielskiego - po 30 godzin.

 

Wszystkie one mają służyć umożliwieniu młodzieży lepszego odnalezienia się w nowym środowisku podczas pobytu na praktykach w Grecji.

 

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć ukazujących przebieg zajęć:

 

      

                    

    

      

Pora na Techników Żywienia i Usług Gastronomicznych!

Zaraz po powrocie uczniów klas TPS, 17 naszych uczniów z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wyruszyło w podróż do Grecji, gdzie odbywają swoje praktyki w restauracji 4* hotelu San Panteleimon. Ruszyli z pracą pełną parą od samego początku a co dokładnie robią można śledzić na bieżąco w ramach foto-relacji na Facebooku.

 

           

 

Podsumowanie mobilności - Technicy Pojazdów Samochodowych w Grecji!

Nasi uczniowie zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i pod wrażeniem - tak greckiej kultury, jak i własnej otwartości na nowości, wrócili już do Szydłowa i udali się na drugą część praktyk, które mają do wykonania w Polsce. Pozostały z nimi jednak wciąż żywe wspomnienia z praktyk w Grecji, które połączone zostały w filmik - do  obejrzenia poniżej:

 

Pierwsi nasi uczniowie już na praktykach zagranicznych!

Pierwsza mobilność w ramach realizowanego projektu już się rozpoczęła! 20 Techników pojazdów samochodowych z ZSP w Szydłowie odbywa swoje praktyki w greckich warsztatach samochodowych.

 

           

 

 

 

Kliknij tutaj, aby zobaczyć relację na bieżąco! :)

Trwają przygotowania do wyjazdu

Jako że pierwsze dwie grupy wyjadą na praktyki już na początku i w połowie kwietnia - grupa TPS: 9-20 kwietnia 2018, a TŻiUG: 23 kwietnia - 4 maja 2018, w naszej szkole trwają już przygotowania! Obejmują one swoim zakresem:

 

-> Przygotowanie kulturowe i zawodowe, obejmujące elementy pozwalające na zapoznanie się ze zwyczajami, mentalnością, historią oraz zabytkami kraju przyjmującego, tj. Grecji.

-> Szkolenie z zakresu doradztwa zawodowego, mające na celu budowanie u uczniów poczucia własnej wartości, odkrywanie potencjału, który w nich drzemie, efektywne przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej oraz poznanie zasad komunikacji interpersonalnej czy sztuki autoprezentacji.

-> Przygotowanie językowe, w ramach którego odbywać się będą:

  • kurs języka greckiego, koncentrujący się wokół podstaw językowych i słownictwa branżowego, odbywany z lektorem będącym rodowitym Grekiem,
  • jak również kurs języka angielskiego, ze zwróceniem szczególnej uwagi na słownictwo zawodowe.

 

Nasi uczniowie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych, a poniżej do zobaczenia jest kilka zdjęć prezentujących ich przebieg.

 

       

 

 

                                

 

 

 

     

 

                         

 

ZSP CKU w Szydłowie realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich!

 

     Mamy przyjemność ogłosić, że w ramach przyznanego dofinansowania, nasza Szkoła w terminie 1.09.2017 – 31.12.2018 wdraża projekt o numerze 2017-1-PL01-KA102-036582, pt. "Praktyka uczyni z Ciebie mistrza, czyli umiesz więcej - możesz więcej!". Inicjatywa ta realizowana jest w ramach Projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

    Projekt jest odpowiedzią na potrzeby młodzieży i nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Stanisława Reymonta w Szydłowie. Jego głównym, nadrzędnym celem jest ułatwienie uczniom ZSP w Szydłowie wejścia na rynek pracy, poprzez rozwój ich kompetencji zawodowych oraz zdobycie doświadczenia zawodowego, tworząc z nich atrakcyjnych potencjalnych przyszłych współpracowników dla szeregu pracodawców – zarówno tych z branży spożywczej, gastronomicznej, jak i samochodowej oraz mechanicznej. Działanie zakłada bowiem włączenie uczniów 2 profili, tj. techników żywienia i usług gastronomicznych oraz techników pojazdów samochodowych.

  

     W sumie na praktyki zagraniczne do Grecji wyjedzie 70 uczniów, którym towarzyszyć będzie 6 opiekunów z ramienia naszej Szkoły. W ramach projektu odbędą się 3 mobilności dla:

  • 20 Techników Pojazdów Samochodowych – w terminie 9-20 kwietnia 2018 roku;
  • 17 Techników Żywienia i Usług Gastronomicznych – w terminie 23 kwietnia - 4 maja 2018 roku;
  • 20 Techników Pojazdów Samochodowych i 13 Techników Żywienia i Usług Gastronomicznych – w terminie 17-28 września 2018 roku.

 

     Partnerem projektu jest Georgikes Ekmetaleuseis & Training Services. To doświadczona grecka organizacja przyjmująca, w ramach programów mobilności w zakresie kształcenia zawodowego. Siedziba instytucji znajduje się w miejscowości Platamonas na Riwierze Olimpijskiej, a specjalizuje się ona w organizacji staży i praktyk dla uczniów szkół zawodowych i technicznych w obszarze agroturystyki, agrobiznesu oraz produkcji rolno-spożywczej.

 

Zapraszamy do rekrutacji

 

 

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )