ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO

im. Władysława Stanisława Reymonta

w SZYDŁOWIE

SZYDŁÓW 57, 97-306 GRABICA

TEL/FAX. 44 617 14 01, 512 470 119

E-MAIL: zspszydlow@powiat-piotrkowski.pl

www.zspszydlow.pl

Program edukacyjny "Kultura bezpieczeństwa"

Program edukacyjny „Kultura bezpieczeństwa”

Państwowa Inspekcja Pracy od 2006 roku realizuje program edukacyjny pn. „Kultura bezpieczeństwa”. Celem programu jest kształtowanie świadomości zagrożeń występujących w środowisku pracy, a także podniesienie poziomu wiedzy wśród młodzieży szkolnej i akademickiej z zakresu prawnej ochrony pracy i bezpieczeństwa pracy.

Kultura bezpieczenstwaPrzeszło 40% wypadków ciężkich i śmiertelnych dotyka młodych i niedoświadczonych pracowników w pierwszym roku pracy. Ogromną rolę w ograniczaniu wypadków przy pracy odgrywa kształtowanie odpowiedzialności oraz nawyku bezpiecznego wykonywania pracy. Przynosi ono największe efekty, gdy rozpoczyna się je jak najwcześniej, dlatego Państwowa Inspekcja Pracy podejmuje działania edukacyjne na rzecz kształtowania kultury bezpieczeństwa także w środowisku dzieci i młodzieży.
Program edukacyjny „Kultura bezpieczeństwa” jest realizowany w szkołach dzięki zaangażowaniu nauczycieli. Państwowa Inspekcja Pracy corocznie organizuje dla nauczycieli spotkania szkoleniowe, aby przygotować ich do realizacji zajęć w ramach programu.

KONKURS

 

 

 

 OGŁOSZENIE !!!

 

 

W związku z udziałem szkoły w roku szkolnym 2018/2019 w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa” został ogłoszony konkurs wiedzy o prawie pracy.

Szkolny Konkurs polega na przeprowadzeniu testu pisemnego i wyłonieniu dwóch uczniów do reprezentowania szkoły na etapie regionalnym. Jeżeli wyniki testu nie pozwalają na wyłonienie dwóch zwycięzców (jednakowe wyniki uzyskało więcej niż 2 uczestników) istnieje konieczność zorganizowania dogrywki w formie testu pisemnego.

Zadaniem konkursowym dla uczestników etapu szkolnego jest udzielenie odpowiedzi na pytania z testu wiedzy z zakresu prawa pracy, w tym przepisów bhp. Test  składa się z 25 pytań.

 

Pytania, materiały i regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej szkoły pod zakładką „Kultura bezpieczeństwa”

 

Etap szkolny zostanie przeprowadzony do dnia  25 listopada 2018 r.

 

Zapraszamy wszystkich uczniów Technikum w Szydłowie do wzięcia udziału.

 

Koordynatorami  konkursu jest pani Anna Sitek i Elżbieta Magacz.

 

 

 

WYNIKI KONKURSU

 

Etap szkolny konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy"  wygrały:

 

1. Klaudia Maryan - 24 punkty

2. Aleksandra Filipek - 19 punktów

 

 

W etapie szkolnym uczestniczyło 85 uczniów z Technikum.

opis dokumentutypdata

Regulamin konkursu

pdf20-10-2018[ Pobierz ]
55 kB

Baza pytań na etap szkolny konkursu

pdf20-10-2018[ Pobierz ]
401 kB
Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )